اخبار نشریه

انتشار شماره تابستان 1399 بخش کامپیوتر نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران

پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی شماره دوم از سال هجدهم «نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران، ب- مهندسی کامپیوتر» را منتشر کرد.

مقالاتی با عناوین ‌ « استنتاج بیزین تغییراتی در حذف نویز از تصاویر فراطیفی با استفاده از متغیرهای پنهان مبتنی بر خوشه‌بندی »، « زمان‌بندی وظایف برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا در  محیط رایانش مه با استفاده از یادگیری تقویتی عمیق »‌، « طراحی و تحلیل یک الگوریتم وفقی LMS/Newton بهبودیافته در کاربرد حذف پژواک آکوستیکی »‌، « تولید متن با رویکرد جمعی مبتنی بر شبکه‌های مولد مقابله‌ای »، « رایانش سریع از طریق ارتقای جنگل تصادفی با استفاده از دو تکنیک فشرده‌سازی و موازی‌سازی » ‌و « بهبود کیفیت تجربه کاربر برای محتوای ویدئوی جویبارسازی‌شده در ساختار ابری » در حوزه مهندسی کامپیوتر انتشار یافته است.

ازدیگر عناوین مقالات این شماره از نشریه می‌توان به « ارزیابی مشخصه فلیپ‌فلاپ استاتیک مبتنی بر ترانزیستور نانو- نوار گرافنی سد شاتکی تحت تغییرات فرایند ساخت » و « شناسایی پایدار فعالیت فیزیکی انسان بر اساس سنسورهای گوشی هوشمند‌» اشاره کرد.

بیست و دو نفر از استادان، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه­های صنعتی شریف، صنعتی نوشیروانی بابل، قم، یزد، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صدا و سیما و دانشگاه پیام نور یزد تألیف مقالات این شماره از نشریه را عهده­دار بوده‌اند.

همچنین داوری این مقالات توسط 38 نفر از استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

افراد علاقمند به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این شماره از نشریه می‌توانند به سایت اینترنتی نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران به نشانی http://ijece.saminatech.ir مراجعه نمایند.